Porady

Co nosić, aby wyglądać szczuplej?

Co nosić, aby wyglądać szczuplej?

Kilka nadprogramowych kilogramów to problem wielu kobiet, które często nie wiedzą co założyć, aby wyglądać lepiej. Tymczasem odpowiednio dobrany fason, wzór i kolor potrafią zdziałać cuda. W prosty sposób można bowiem sprawić, że optycznie będziemy wyglądały na szczupłe. Co nosić?

Sukienki z ciemniejszymi wstawkami
To idealny wybór dla wszystkich kobiet, których celem jest wymodelowanie sylwetki i jej optyczne wyszczuplenie. Trzeba pamiętać, że wstawki muszą znajdować się po bokach i mieć ciemniejszy niż reszta sukienki kolor. Taka sukienka wyczaruje wcięcie w talii.

Cienkie materiały

Posiadaczki nadprogramowych kilogramów powinny stawiać na sukienki oraz spódnice uszyte z delikatnych, miękko układających się materiałów. To prosty sposób na to, aby nawet najbardziej masywna sylwetka nabrała nieco lekkości. Jeśli mamy nieco więcej odwagi, możemy postawić na przezroczyste materiały. Warunkiem jest jednak warstwowość.

Tonacja kolorystyczna – brak szaleństwa

Zdecydowana większość pań uskarżających się na nadprogramowe kilogramy najchętniej zakłada ubrania w kolorze czarnym. Wprawdzie czerń optycznie odejmuje kilogramów, ale czarny total look przytłacza sylwetkę, sprawiając, że wydaje się ona jeszcze bardziej masywna. O wiele lepszym zestawieniem okazuje się być połączenie różnych odcieni tego samego koloru. To sposób na optycznie lżejszą sylwetkę.

Długie poły swetra

Takie swetry są obecnie prawdziwym modowym hitem. Co ważne, świetnie sprawdzają się wówczas, gdy naszym celem jest zakrycie zbyt masywnego brzuszka bądź szerokich bioder. UWAGA: dzianina, z której uszyto sweter nie może być zbyt gruba.

Żakiet o klasycznym kroju

Chodzi o model jednorzędowy cechujący się dość wąskimi klapami. Wybierając żakiet, należy pamiętać, aby nie był on zbyt długi. Idealnie, jeśli sięga do linii bioder. Zbyt długi sprawi, że nasza pupa będzie wydawała się o wiele większa. Jeśli natomiast postawimy na żakiet zbyt krótki, cała sylwetka może zostać optycznie skrócona, co również nie będzie korzystne.