Porady

Ubezpieczenie na życie: co ma znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej?

Ubezpieczenie na życie: co ma znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej?

Istotnym elementem oferty firm ubezpieczeniowych są polisy na życie. Zainteresowanie nimi nieustannie rośnie. Coraz więcej osób chce zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim na wypadek urazu, choroby czy śmierci. Odszkodowanie przeznaczyć można na rehabilitację, a w przypadku śmierci na opłacenie wydatków związanych z pogrzebem.

Firmy ubezpieczeniowe bardzo ostrożnie podchodzą do podpisywania umów na polisę na życie. Zwracają uwagę na mnóstwo faktów z życia osoby chcącej się ubezpieczyć. Co ma znaczenie? O co możemy zostać zapytani, jeśli chcemy ubezpieczyć swoje życie?

Każda firma ubezpieczeniowa, w której będziemy chcieli wykupić polisę na życie zapyta nas przede wszystkim o nasz aktualny stan zdrowia, przebyte choroby, urazy. Tym, co ma największe znaczenie są choroby przewlekłe, które mogą zwiększać ryzyko śmierci. Nie bez znaczenia jest również palenie papierosów. Towarzystwa ubezpieczeniowe do palaczy podchodzą z dużą ostrożnością.

Wśród pytań, które z pewnością zada nam firma ubezpieczeniowa znajdują się również te o wykonywany zawód

Wskazać można na zawody podwyższonego ryzyka, w przypadku których firma ubezpieczeniowa zdecyduje się na zastosowanie zwyżki. Najczęściej jest ona stosowana w przypadku policjantów, strażaków, wojskowych, ratowników medycznych, osób zatrudnionych w przemyśle ciężkim i tych, które wykonują prace na wysokościach. Odmowa sprzedaży polisy raczej nie będzie miała w przypadku osób wykonujących takie zawody miejsca, ale zastosowanie zwyżki składki jest niemalże pewne.

Firmy ubezpieczeniowe – zanim sprzedadzą polisę na życie – pytają również o rodzaj uprawianego sportu

I tu UWAGA: uprawianie sportów ekstremalnych – na przykład jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami czy skoki ze spadochronem – to kolejny powód, dla którego firma ubezpieczeniowa zdecyduje się na zastosowanie zwyżki składki.

Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę mnóstwo czynników, sprzedając polisy na życie. Te wymienione uznać można za najważniejsze, które istotnie wpływają na wysokość składki.