Porady

Konto internetowe: zalety

Konto internetowe: zalety

Kilka lat temu nie do pomyślenia było, że możemy sprawdzić stan swojego konta lub wykonać przelew, nie wychodząc z własnego domu. Dziś jest to możliwe dla każdego, kto ma dostęp do internetu i zdecyduje się założyć konto internetowe.

Obsługiwanie konta internetowego jest bardzo proste. Do tego można go założyć w dowolnie wybranym banku – taką usługę oferują już wszystkie banki, które działają w Polsce. Regulowanie rachunków za prąd, gaz, telefon jest możliwe w dowolnej chwili, wystarczy tylko mieć dostęp do internetu. Do tego za przelewy dokonane z konta internetowego nic nie kosztuje, Wiele banków rezygnuje także z pobierania opłat za jego prowadzenie. Decydując się na konto internetowe będziemy mogli założyć także e-lokatę. To jeden z bankowych produktów, który pozwala na bezpieczne ulokowanie oszczędności i jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy kont internetowych. Z konta internetowego można dokonywać nie tylko opłat za rachunki, ale także płacić za zakupy.

Środki, które znajdą się na koncie internetowym są bezpieczne

Zakładając konto online właściciel otrzymuje od banku login i hasło. Po pierwszym logowaniu na stronę banku, hasło należy zmienić na własne. Konto może być własnością jednej osoby, ale też można do niego upoważnić współmałżonka. Konto internetowe obsługuje sam właściciel. Może w dowolnie wybranej chwili sprawdzić historię dokonywanych przez siebie transakcji czy też saldo. Konto internetowe jest dostępne przez siedem dni w tygodniu. Przelew możemy wykonać w każdym dniu, także w niedzielę, gdy placówki banków są zamknięte.

Stan konta czy przelew wykonamy także w dowolnej godzinie, nawet w późnych godzinach nocnych

Osoby, które mają konto internetowe mogą z niego opłacać rachunki, dokonywać przelewów, płacić za zakupy. Mogą w każdej chwili sprawdzić stan swojego konta i łatwiej w ten sposób zapanować nad swoimi wydatkami. Często klienci, którzy zdecydują się na założenie konta internetowego mogą też liczyć na dodatkowe bonusy. Na pewno więc jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet.