Oprogramowanie Technologie

Retusz zdjęć programem komputerowym

Obecnie dość sporo ludzi, chętnie wykonuje zdjęcia aparatem cyfrowym, ponieważ jest to bardzo wygodne, gdyż za nieudane zdjęcia się nie płaci, tylko się je z aparatu wyrzuca. Jednak czasem mamy bardzo ważne wydarzenie, i niezbyt udane zdjęcie. W takiej sytuacji bardzo pomagają darmowe programy do obróbki zdjęć, które umożliwiają wyeliminowanie niezbyt dobrej jakości zdjęcia, jednak nie zawsze.

Często zdjęcie jest w tak złej jakości, że nawet najlepsza korekta nie przyniesie żadnych zmian. Dlatego nie wszystkie zdjęcia można poprawiać, jednak wszystkie zdjęcia można modyfikować wycinając i dodając dodatkowe elementy. Wiele osób ma aparaty cyfrowe, z których często robią zdjęcia a potem je wykorzystują.

Obróbka zdjęć programem komputerowym

Do tego potrzeba jednak konkretnego programu. Jest bardzo dużo programów, które są doskonałe, jednak bez wątpienia niekażdego na nie stać, ponieważ są dość kosztowne. Po to są udostępnione darmowe programy do obróbki zdjęć po polsku, żeby można było rzeczywiście skorzystać z modyfikacji zdjęcia, a program w polskiej wersji językowej, bardzo ułatwia zadanie. Nie każdy, bowiem zna angielski, żeby można było rzeczywiście swobodnie obsługiwać program obcojęzyczny. Wiele osób chętnie wykorzystuje programy do obrobki zdjęć, żeby zmodyfikować istniejące już lub wykorzystać zdjęcia, które właśnie się zrobiło. Warto jednak wiedzieć, że zdjęcie aparatu analogowego będzie można zmodyfikować, jeśli w jakiś sposób przeniesiemy je do komputera, po czym możemy je modyfikować.

Zeskanowane zdjęcia

Oczywiście zeskanowane zdjęcia będą już innej jakości, niż wprowadzone do komputera prosto z aparatu cyfrowego. W sieci dostępne są różnorodne programy do obróbki zdjęć, jednak bez wątpienia nie wszystkie są doskonałe i mają bardzo różnorodne opcje. Większość programów rzeczywiście modyfikuje tylko zdjęcia, poprawia ich jakość i daje wiele dodatkowych efektów. Tylko nieliczne to typowe programy graficzne, z których można wykonywać bardzo poważne modyfikacje zdjęć, w postaci wycinania elementów ze zdjęć i wstawiania ich do innych.