Oprogramowanie Technologie

Nowe systemy operacyjne

Obecnie istnieje dość szeroka gama systemów operacyjnych, które mają tak samo dużo zwolenników, jak i przeciwników. Obecnie dość popularny i cieszący się bardzo dużym powodzeniem windows 7, jest jednym z najpopularniejszych systemów, które są instalowane na komputerach. Jest to system bardzo przyjazny użytkownikowi, w dodatku dość odporny na wirusy.

Oznacza to, że jego ogólne zabezpieczenie jest dużo skuteczniejsze niż przy innych dostępnych systemach. W podobnym stylu zabezpieczona jest także Vista, jednak Windows 7 jest bardziej przyjazny użytkownikowi. Od jakiegoś czasu zapowiadany jest nowy system, firmowany i wykonywany przez firmę Microsoft.

Windows 8

Jest to windows 8, który ma być o wiele lepszy od Windows 7, i od Visty. Obecne systemy są jednak na tyle dobre i tak bardzo przyjazne użytkownikowi, że bardzo trudno będzie wykonać kolejne systemy, jeszcze lepsze od poprzednich. Wystarczająco dobry jest Windows 7 oraz Vista, które póki, co nie mają sobie równych. Na razie jednak Windows 8 wciąż jest w planach i zapowiedziach, i nie wiadomo, kiedy będzie wykonany i kiedy trafi na rynek. Plan jest taki, że ma być lepszy, ale nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w praktyce. Jeśli potrzebne nam są jakieś ładne widoczki, żeby zastosować je, jako tapety windows 7, warto dobrać sobie takie zdjęcia i tak ustawić ich przełączanie, żeby rzeczywiście była to doskonała tapeta. W systemie Windows 7 jest taka opcja, żeby zdjęcia się przełączały. Trzeba tylko tak ustawić owe zdjęcia, żeby płynnie się przełączały.

Wstawianie pojedynczej tapety

Nie jest to opcja, że idą slajdy, tylko, co jakiś czas zmienia się obrazek czy zdjęcie, które wybierzemy. Mamy oczywiście też opcję wstawienia tapety pojedynczej, która będzie stale taka sama, jednak nie jest to już takie ciekawe, jak zmieniające się rysunki lub zdjęcia. W obecnych czasach wiele rzeczy pobiera się z sieci. Czasem są to darmowe programy, ale czasem są programy, które działają czasowo, żeby przetestować, czy nam odpowiadają. W tym celu musimy znaleźć opcję download, co oznacza, że jest to bezpłatne pobieranie. Z takiej opcji bardzo wiele osób korzysta, ponieważ często nie chcemy kupować programów, które nam nie odpowiadają, dlatego warto sprawdzić wcześniej, czy będzie nam odpowiadał swoimi opcjami. W tym celu często na takiej zasadzie udostępniany jest program, do przetestowania, na przykład przez 30 dni.