Oprogramowanie Technologie

Omijanie korków

Korki są zmorą kierowców. Trudno sobie z nimi poradzić. Zwykle tworzą się one w większych miastach, ale także na tak zwanych trasach wylotowych z miast. Pomijając sytuacje wyjątkowe, można wymienić kilka podstawowych problemów, przez które tworzą się korki.

Pierwszym z nich jest zła organizacja ruchu czy też nieprawidłowe jego rozplanowanie. Inne powody, dosyć typowe to oczywiście remonty i sami kierowcy. Jak pokazują eksperymenty korki tworzyć mogą się właśnie z winy kierowców, nawet w miejscach w których teoretyczne nie powinny się one tworzyć.

Tradycyjna nawigacja samochodowa

Przyczyniać do tego może się także tradycyjna nawigacja samochodowa, z której korzysta coraz więcej kierowców, bowiem nawet najlepsza nawigacja gps tego typu nie uwzględnia dynamicznie zmieniającej się na drodze sytuacji, co może mieć znaczący wpływ na zachowanie kierowców. Dawniej w uprzywilejowanej sytuacji byli ci kierowcy, którzy znali okolicę i byli w stanie ominąć korek. Dzisiaj taka możliwość jest w zasięgu każdego kierowcy. Nowoczesna najlepsza nawigacja na telefon umożliwia sprawdzenie w każdej chwili tego jak wygląda sytuacja na drodze. Oczywiście htc wildfire nawigacja jest w stanie wyliczyć nową trasę na podstawie najbardziej aktualnych danych, co pozwala na wygodne ominięcie korków.

Piesza trasa

Z funkcji tej korzystać mogą nie tylko kierowcy, bowiem nawigacja htc ma możliwość zaplanowania trasy pieszej oraz przy wykorzystaniu środków komunikacji miejskiej. Trasa przejazdu tramwaju czy autobusu także uwzględnia korki co pozwala na szybszy przejazd, nawet jeśli wymaga to skorzystania z innych połączeń komunikacji miejskiej niż zwykle. Wspomnieć można też o dodatkowych funkcjach udostępnianych przez aplikację. Istnieje możliwość sprawdzenia aktualnych wydarzeń kulturalnych w danym miejscu, a nawet zarezerwowanie sobie miejsca w hotelu z poziomu aplikacji. Maksymalna wygoda, w połączeniu z duża użytecznością. Jak na nawigację w telefonie przystało zadbano także o stosunkowo niski transfer danych, tak więc korzystnie z aplikacji nie będzie miało dużego wpływu na wysokość rachunku telefonicznego.