Bez kategorii

Nowoczesna nawigacja gps na telefon

Jeszcze niedawno nawigacja gps kojarzyła się wyłącznie z niewielkim urządzeniem, montowanym w samochodzie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają jednak wykorzystywać ją również w innych formach, w związku z czym coraz popularniejsze stają się systemy gps na telefon, działające w ten sam sposób co tradycyjne akcesoria samochodowe, a przy tym zapewniające większą mobilność i wygodę użytkowania.

Jednym z chętnie wybieranych systemów nawigacyjnych jest gps android, dostępny w wersji samochodowej i pieszej. Pierwsza z nich pozwala zaplanować trasę podróży oraz na bieżąco dostarcza informacje o natężeniu ruchu na danej drodze, korkach i sposobie ich ominięcia, a także znajdujących się na trasie fotoradarach, ograniczeniach prędkości, robotach drogowych, zmianach organizacji ruchu i kontrolach policyjnych.

Android GPS

Nawigacja wyszuka również najbliższy punkt usługowy: sklep, restaurację, bankomat, stację benzynową, kino czy teatr, a także umożliwi zapis ulubionych miejsc, które chcemy odwiedzić podczas podróży. Piesza wersja android gps przeznaczona jest w głównej mierze dla turystów, którzy chcą zaplanować trasę zwiedzania, znaleźć określone miejsce lub skorzystać ze środków miejskiej komunikacji. Mapa w telefonie nie tylko pozwala określić swoje położenie i odnaleźć się w obcym miejscu, lecz także podaje optymalną trasę przejazdu tramwajem czy autobusem, miejsce przesiadki, a nawet cenę biletów.

Podpowiedzi o ciekawych wydarzeniach

Jeśli natomiast szukamy pomysłu na spędzenie wolnego czasu, system podpowie nam ciekawe wydarzenia w okolicy, najbliższe punkty usługowe oraz aktualny repertuar kin. Obie nawigacje dostępne są w bezpłatnych wersjach próbnych oraz kilku abonamentach, których cena uzależniona jest od czasu obowiązywania. Oprócz systemu gps z mapą Polski możemy zakupić również nawigację europejską, która zagwarantuje nam pewną, sprawną i bezpieczną jazdę za granicą lub – w przypadku wariantu turystycznego – będzie stanowić formę wakacyjnego przewodnika.