Porady

Ubezpieczenie AC – po co ono tak właściwie jest?

Ubezpieczenie AC – po co ono tak właściwie jest?Posiadanie ubezpieczenia może nam zawsze pomóc w najtrudniejszych momentach, w kryzysowych sytuacjach. Wykupiona polisa rozwiązuje wtedy wiele problemów i pozwala na uniknięcie wielu nieprzyjemności. Na pewno większości z nas nie trzeba przekonywać, że warto wykupić odpowiednią polisę.

Przy wyborze odpowiedniej oferty, trzeba wykazywać się chłodną kalkulacją. Dokładne przejrzenie umowy to klucz do sukcesu. Szczegóły mają ogromne znaczenie.

Kilka słów o Autocasco

Ubezpieczenie AC to jedna z tych polis, która przeznaczona jest dla posiadaczy samochodów osobowych. Tego rodzaju polisa ot nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Ma na celu zabezpieczenie naszego samochodu. Posiadając aktualną polisę AC posiadamy prawo do ubiegania się o odszkodowania w momencie spowodowania wypadku. Jeżeli nasze auto zostanie skradzione, także będziemy mogli ubiegać się o pieniądze z tytułu ubezpieczenia. Zakres AC jest bardzo szeroki, dokładny zakres określają poszczególne umowy. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Polisa Autocasco nie jest zbyt popularne w Polsce. Jest ona wykupywana jedynie przez ok 30% Polaków.

Dlaczego nie jest ono tak popularne?

Przede wszystkim z powodu ceny. Jest to jedno z droższych ubezpieczeń. Składki są niezwykle wysokie. Zawierając umowę AC warto sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje takie zdarzenia jak na przykład zderzenie z innym pojazdem. Dobra polisa obejmuje także zderzenia ze zwierzętami, osobami oraz przedmiotami. Ważna jest suma ubezpieczeń. Wysokość musi być obowiązkowo umieszczona w polisie. Z reguły bywa tak, że jest ona ustalana na podstawie tabel opisujących wartości poszczególnych pojazdów. Pod uwagę bierze się na przykład markę, wiek pojazdu. Warto dopilnować, by wartość naszego auta została wiarygodnie oceniona. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy posiadamy bogatą wersję auta, albo posiadamy dodatkowe wyposażenie. Sprawdźmy dodatkowo, jaką część wynagrodzenia otrzymamy. Te informacje wpływają na zadowolenie z otrzymanej polisy.