Porady

Czy warto kupić mieszkanie?

Większość młodych ludzi marzy o tym, aby kiedyś stać się właścicielem własnego mieszkania. Ofert sprzedaży mieszkań na rynku jest naprawdę bardzo wiele. Praktycznie każdy deweloper próbuje przyciągnąć do siebie klientów promocjami, obniżkami i stosunkowo niskimi cenami. Czy rzeczywiście jednak nowe mieszkania są takie tanie jak reklamują to sprzedawcy?


Jeśli przyjrzymy się cenom, to nie są one wcale takie niskie. Mieszkania na sprzedaż kosztują zazwyczaj kilkaset tysięcy złotych, a niektóre ceny zbliżają się to ogromnej kwoty jaką niewątpliwie jest milion złotych. Czy jednak rzeczywiście własne mieszkanie jest takim świetnym wyborem? Czemu kupujemy mieszkania na własność?

Otóż w naszym kraju przyjęło się, że każdy z nas chce posiadać swój własny kąt

Chcemy mieć coś na własność, mieszkanie, które będzie należeć właśnie do nas. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach bardzo często mieszkanie lub własny dom jest tylko kłopotem. Młodzi ludzie bardzo często zmieniają pracę. Podążają za nią w różne regionu naszego kraju ale także za granicę Polski. Własne mieszkanie lub dom staje się w takim przypadku problemem, ponieważ często to właśnie z powodu własnej nieruchomości nie decydujemy się na przeprowadzkę i zmianę pracy. Wynajmując mieszkanie zawsze mamy możliwość wyjazdu i zmiany miejsca zamieszkania bez większych komplikacji i trudności.

Jesteśmy mobilni i nic nas nie trzyma w jednym miejscu

Jest to oczywiście również i wada, ponieważ to my spłacamy komuś kredyt na przykład na dom, czy mieszkanie. Trzeba więc zastanowić się nad tym czy bardziej cenimy sobie wolność i możliwość szybkiej zmiany miejsca zamieszkania, czy wolimy gwarancję tego, że miejsce, w którym mieszkamy należy do nas i to my mamy prawo o nim decydowania. Jedno jest jednak pewne, dzisiejsze mieszkania nie należą do najtańszych. Jest jednak wyjście – kredyt mieszkaniowy. Dzięki kredytowi, możemy kupić mieszkanie, a raty rozłożyć na kilkadziesiąt lat. Wtedy też nie spłacamy czyjegoś mieszkania tylko swoje.