Bez kategorii

Bankowy kantor walutowy

Bankowy kantor walutowyW dzisiejszych czasach, aby wymienić walutę, wcale nie musimy wychodzić z domu. Z łatwością możemy tego dokonać przez Internet – również za pośrednictwem banku, w którym posiadamy konto osobiste.

Wymagania

Nie każdy bank oferuje łatwą i szybką wymianę walut za pomocą wewnętrznego kantoru. W przypadku tych, w których jest to możliwe, koniecznie musimy posiadać konto osobiste z dodatkowymi rachunkami walutowymi.

Bezpieczeństwo

Możliwość łatwego zarządzania w obrębie banku posiadanymi przez nas walutami stanowi bardzo bezpieczne rozwiązanie. Po pierwsze, nie musimy obawiać się, że zostaniemy oszukani – zewnętrzna firma może upaść bądź okazać się nieuczciwa, podczas gdy w przypadku banku istnieje znikome ryzyko urzeczywistnienia się któregokolwiek z wymienionych scenariuszy. Zamknięcia banków oczywiście się zdarzają, jednak powierzone im pieniądze są zabezpieczone odpowiednimi regulacjami prawnymi.
Przeczytaj o tym również na
Brak konieczności wykonywania przelewów z naszego rachunku bankowego minimalizuje zaś ewentualność ich utraty w wyniku zagrożeń związanych z cyberprzestępczością (na przykład posiadaniem na komputerze wirusa podmieniającego numery kont).

Wiele różnych walut

Kantor walutowy działający w obrębie banku pozwala nam na zakup lub sprzedaż walut, w których posiadamy prowadzone rachunki. W praktyce oznacza to, iż nie powinniśmy mieć nigdy problemu z wymianą dolarów amerykańskich, euro czy funtów brytyjskich. Kłopotliwy może natomiast okazać się zakup znacznie bardziej egzotycznych walut – w takim przypadku najlepiej będzie nabyć je w inny sposób.

Informacje o kursach

Wymieniając waluty za pośrednictwem bankowego kantoru, uzyskujemy zazwyczaj łatwy dostęp do informacji o ich kursach w przeszłości (zwykle w formie przystępnego wykresu). Dzięki temu możemy być w stanie podjąć trafną decyzję co do momentu zakupu lub sprzedaży konkretnej waluty.

Wymiana w kilka sekund

Niemal każdy internetowy kantor walutowy pozwala na bardzo szybkie wykonywanie operacji. Zamiana jednej waluty na inną może trwać zaledwie kilka sekund, a ponadto jesteśmy w stanie ją przeprowadzić również za pośrednictwem smartfona czy tabletu.